Ile kosztuje lista ceZzego?

Tytuł jest dość przewrotny, bo lista Pana Cezarego jest … bezpłatna. Dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi, odsyłam do jego bloga Co w necie piszczy oraz do aktualnej listy TOP 50 czyli the best of the best katalogów stron.

Od kilku lat korzystam z jego wiedzy i wydaje złotówki na dodawanie swoich stron. W szczytowym momencie było ich 17,  stąd gotowa lista była jak znalazł na szukanie dobrych i wartościowych miejsc na dobry link. Od początku „pozycjonowania” poprzez dodawanie do katalogów nie spisywałem ile SMS-ów i przelewów zostało przeze mnie wysłanych – zakładam, że mały używany samochód bym kupił!
Na własne potrzeby stworzyłem tabelkę z całą listą p. Cezarego z podziałem na … koszty jakie trzeba ponieść by dodać wpis(y). Z czasem gdy lista rosła w dane, jasne stało się, że pierwotne założenie by przedstawić jedną najniższą kwotę, można rozbudować i podać również kwotę maksymalną za dodanie wpisów.

Kilka punktów na temat tabel:
– ze względu na różnorodność nazw wpisów, u standaryzowałem wszystkie opcje opisując je jako: Poziom 1, Poziom 2 itd.,  włącznie z podziałem na SMS-y i przelewy,
– tam gdzie jest możliwość opłacenia wpisu via PayPal umieściłem taką informację,
– znalazłem również kilka stron gdzie wpisy są dodawane … bezpłatnie.

Najtaniej:
Wybierając opcję najtańszych smsów i realizując szybkie przelewy, właściciel strony wyda ok 244, 37 zł. brutto na dodanie do 50 katalogów z listy.
Opcja najtańsza – wersja .pdf

Najdrożej:
Wybierając wszędzie opcje Gold, Vip, Silver, itp, wysyłając smsy i realizując przelewy na konta, właściciel strony wyda ok 1640, 78 zł.
Opcja najdroższa – wersja .pdf

Muszę tu zaznaczyć, że czasu poświęconego na dodanie strony nigdy nie odzyskamy, stąd zlecenie takiego działania w/g mojej opinii firmie, która się tym zajmuje zawodowo jest najlepszym rozwiązaniem.

Masz swoją opinię, wrzuć poniżej w komentarzu. Mój pierwszy wpis, liczę na wyrozumiałość 😉

5 thoughts on “Ile kosztuje lista ceZzego?

Dodaj komentarz